Kāpēc izdomāti un kam vajadzīgi proteīna pulveri?

Mūsu izskata un pašsajūtas galvenais noteicējs ir uzturs – degviela, ko dodam savam organismam. Muskuļu šūnas pamatā ir olbaltumvielas ( aminoskābes un proteīni), kas tad arī ir galvenā sastāvdaļa visos kokteiļos. Tie ir mazi ķieģelīši ar kuriem būvējam savu ķermeni. Lai āda nepaliktu ļengana (sevišķi sievietēm), mums būtu laba pašsajūta, muskuļi varētu pilnvērtīgi atjaunoties un augt pēc treniņa, ir vajadzīga barība. Lai uzņemtu vajadzīgās barības vielas pēc intensīva treniņa būtu jāapēd, piemēram, 1 kg vistas filejas vai 3 olas, biezpiens, vēl arī vitamīni, ogļhidrāti. Tāpēc arī ir izdomāti fitnesa kokteiļi, kuros ir sabalansēts uzturvielu daudzums atbilstoši tam mērķim ko vēlamies sasniegt.

Daudzi teiks, ka tas ir dārgi, bet mēs gribam atgādināt, ka kvalitatīva lieta nevar maksāt lēti, jo šos uzturvielu kokteiļus izstrādā un pārbauda laboratorijās, strādā pie tā, lai sastāvs būtu maksimāli tuvināts organismā esošajiem un labi uzsūktos. Jūs to dodat savam ķermenim un tāpēc mēs iesakām izvēlēties labāko. Lietojot pirms/pēc treniņiem sporta uzturu Jūs samazinat sava rezultāta sasniegšanas laiku – vienalga vai vēlaties uzaudzēt masu, palielināt muskuļu masu, samazināt svaru (tauku masu), bet saglabāt muskuļu masu, izveidot sevi tādu kā vēlaties, Jums nepieciešams lietot sev piemērotus kokteiļus, jo strādājošiem un aizņemtiem cilvēkiem ir gandrīz neiespējami sabalansēt savu uzturu ikdienā.

Kultūristiem rekomendē lietot pulverveida proteīnu. Kamdēļ tad būtu jāpērk aminoskābes? Tās tacu ir arī pulverveida proteīna sastāvā?

Dzīvajā dabā eksistē daudz un dažādu aminoskābju, tomēr cilvēkam no šī plašā klāsta ir nepieciešami ne vairāk kā divi desmiti. Turklāt šīs aminoskābes dalās aizvietojamās un neaizvietojamās. Aizvietojamās aminoskābes sintezē cilvēka organisms, bet neaizvietojamās organisms patstāvīgi neprot sintezēt, tāpēc tās jāuzņem ar uzturu. Vienīgais aminoskābju avots cilvēkam ir proteīns – dzīvnieku vai augu valsts izcelsmes. Tieši tādēļ proteīnam obligāti jāietilpst jūsu uzturā. Neaizvietojamo aminoskābju deficīts graujoši ietekmē organismu, jo tas ne vien bloķē sporta rezultātu uzlabošanos, bet arī veicina dažādu slimību rašanos un progresēšanu. ja jūs ekonomējat uz olbaltumvielu rēķina, Jums var rasties arī aizvietojamo aminoskābju deficīts, novedot pie smagām sekām. Pēc mediķu domām, olbaltumvielu diennakts deva nedrīkstētu pārsniegt 2 g uz vienu ķermeņa masas kilogramu, turpretī daudzi profesionālie sportisti ir novērojuši, ka muskuļu augšana notiek vienīgi tad, ja olbaltumvielu diennakts deva 1,5-2 vai pat 3 reizes pārsniedz mediķu ieteikto devu.

Sīkāku informāciju par sporta uzturu iespējams saņemt pie mūsu kluba trenera- Andreja.

Jebkuru Jūsu izvēlēto produktu varat pasūtīt arī veselos iepakojumos pie mums. Jums nav jātērē laiks un nauda braucot uz Rīgu vai apmaksājot pasta pakalpojumus. Mēs strādājam Jūsu labsajūtai un komfortam.